niedziela, Styczeń 21, 2018

Jakie walory daje Twojej firmie kolokacja?

0

Nie muszę Ci mówić, jak ważne jest dla Twojej firmy zabezpieczenie danych, nad którymi pracujecie. Stworzenie własnej serwerowni dla średniej wielkości przedsiębiorstw może okazać się zbyt kosztowne ale też niepotrzebne – nie każdy od razu musi mieć wszystko swoje. Są tematy, w których nie musisz inwestować. Możesz skorzystać z pomocy innych.

Call center – dobry sposób na sprzedaż

0

Jeśli chcesz skutecznie docierać do potencjalnych odbiorców, Twoja firma powinna wykorzystywać różne dostępne kanały komunikacji. Jednym z nich jest call center, czyli kontakt telefoniczny. To skuteczna forma sprzedaży, gdyż pozyskanie Klienta nie zajmuje dużo czasu. Rozmówca podejmuje decyzję zakupową w ciągu kilku minut.

Kantor internetowy Fritz Exchange

0

Internetowy kantor Fritz Exchange cieszy się coraz większą popularnością wśród właścicieli firm, turystów, osób posiadających kredyty w innej walucie, a także pracowników zarabiających na przykład w euro. Jego największą zaletą jest na pewno bardzo atrakcyjny kurs, ale nie tylko.

Dlaczego Internet działa zbyt wolno? Sposoby na jego przyspieszenie

0

Dostęp do Internetu nie jest już niczym nadzwyczajnym, ale jego szybkość nie zawsze spełnia oczekiwania odbiorców. Zdarza się, że wina leży po stronie dostawcy, ale z niektórymi czynnikami odpowiedzialnymi za spowolnienie łącza można sobie poradzić samodzielnie. Co wpływa na słabsze działanie internetu? Jak zwiększyć jego prędkość?

Jaki dystrybutor do wody wybrać do biura?

0

Codzienne picie wody to nasz obowiązek wobec organizmu. Dużo łatwiej jest praktykować tę czynność, kiedy woda dosłownie znajduje się w zasięgu ręki. Z tego względu w wielu firmach i domach montuje się specjalne dystrybutory wody. Ich zaletą jest łatwy oraz szybki dostęp do wysokiej jakości wody źródlanej, którą możemy użytkować w ciągu całego dnia.

Internet bezprzewodowy – podpowiadamy, jak wybrać najlepszą ofertę

0
Internet bezprzewodowy – podpowiadamy, jak wybrać najlepszą ofertę

Internet bezprzewodowy uniezależnia nas od dostępu do gniazdek. Wybierając odpowiednią ofertę warto zwrócić uwagę na jej szczegóły, by cieszyć się płynnym, sprawnym przesyłem danych bez przepłacania za usługę. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią opcję.

Kontrola? Audyt? Jak prowadzić biznes, żeby wyjść na swoje?

0
Kontrola? Audyt? Jak prowadzić biznes, żeby wyjść na swoje?

Raportowanie, podliczanie zysków i strat, różne programy i systemy motywacyjne dla pracowników to nieodzowna część prowadzenia własnej działalności. Nawet jeśli przedsiębiorstwo dobrze prosperuje – kontrola jest podstawowym narzędziem w rękach właściciela i szefa. Dodatkowo raz na jakiś czas warto przeprowadzić w firmie audyt. Taka forma kontroli wykaże wszelkie potencjalne nieprawidłowości i pomoże usprawnić jej funkcjonowanie.

Prowadzisz firmę? Rozwiń ją, wykorzystując dotacje unijne

0
Prowadzisz firmę? Rozwiń ją, wykorzystując dotacje unijne

Kilka lat temu otworzyłeś żłobek lub klub malucha, a teraz zastanawiasz się na rozszerzeniem oferty? Jeżeli nie posiadasz wystarczających oszczędności, aby zrealizować plany, to wcale nie musisz sięgać po kredyt – możesz wykorzystać dotacje unijne.

Najlepszy hosting dla sklepu internetowego

0
Najlepszy hosting dla sklepu internetowego

Podczas zakładania sklepu internetowego najważniejszą kwestią jest przede wszystkim wykupienie dla niego odpowiedniej domeny, która odróżni go od konkurencji. Stworzenie dedykowanej strony najlepiej zlecić podmiotowi zewnętrznemu, ponieważ nie jest to wcale takie proste. Gotowy sklep wraz z produktami oraz odpowiednio wykonaną grafiką należy umieścić na serwerze i w tym momencie większość osób napotyka problem z wyborem hostingu na potrzeby sklepu internetowego.

Uniwersalny hosting

Na początku działalności sklepu internetowego, czyli wtedy, gdy nie generuje on jeszcze dochodu, dedykowana usługa serwerowa nie jest jeszcze potrzebna i najlepszym wyjściem z sytuacji byłoby skorzystanie z prostych i tanich usług hostingowych, przy których za niewielką cenę można zyskać stałą opiekę administracyjną oraz gotowy panel do zarządzania usługą serwerową. Jeśli sklep zacznie już po krótkim czasie bardzo dobrze funkcjonować, to jest to najlepszy moment na to, aby zdecydować się na hosting VPS, czyli Virtual Private Server. W usłudze tej każdy klient odseparowany jest od innych użytkowników, co w przypadku serwera wirtualnego nie ma praktycznie miejsca. Przydzielony transfer, moc obliczeniowa, a także przestrzeń dyskowa zależą głównie od tego, na jaki konkretny pakiet dany klient się zdecyduje. Z pewnością taka usługa jest lepsza, jednak należy liczyć się z dużo większym kosztem, dlatego też należy mieć pewność, iż sklep będzie przynosić zyski na odpowiednim poziomie.

A co z największymi sklepami?

W przypadku sklepów internetowych, które mają w swojej ofercie tysiące produktów i użytkowników, którzy każdego dnia dokonują zakupów, to będą one wymagały dedykowanych serwerów. Taki dedykowany serwer to bardzo niezawodny hosting, ponieważ cała jego moc obliczeniowa przeznaczona jest do obsługi wyłącznie jednego klienta. Wspomniany hosting można bez problemów dopasować ściśle do wymogów stawianych mu przez sklep internetowy, jednak warto wiedzieć o tym, iż za takie udogodnienie należy zapłacić dosyć dużo.

Kasa fiskalna w sklepie internetowym

0
Kasa fiskalna w sklepie internetowym

Decydując się na rozpoczęcie swojej przygody z prowadzeniem sklepu internetowego, należy sprawdzić, czy w związku z tym przedsiębiorca nie będzie musiał przypadkiem zakupić kasy fiskalnej, ponieważ niektóre rodzaje sprzedaży wymagają podjęcia takiego kroku i nie ma w tym przypadku znaczenia fakt, czy dany przedsiębiorca jest płatnikiem VAT, czy też nie.

Kto nie musi ewidencjować sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej?

Posiadanie kasy fiskalnej nie jest wymagane u przedsiębiorców, którzy dokonują sprzedaży wyłącznie na rzecz firm, a także instytucji, które prowadzą działalność gospodarczą (takim podmiotom wystawia się fakturę), osiągają obrót ze sprzedaży osobom fizycznym oraz rolnikom ryczałtowym mniejszy niż 20 tys. zł na rok lub prowadzą sprzedaż wysyłkową i zapłatę otrzymują wyłącznie w formie bezgotówkowej.

Przedsiębiorcy, którzy muszą posiadać kasę fiskalną

Pomimo tego, co zostało napisane powyżej, istnieje niestety grupa przedsiębiorców, którzy już od pierwszego dnia prowadzenia działalności muszą posiadać kasę fiskalną. Jeśli chodzi o sklepy internetowe, to obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej dotyczy głównie dostawy zarówno zapisanych, jak i niezapisanych nośników danych, dostawy zarówno części, jak i akcesoriów do pojazdów silnikowych (z wyłączeniem motocykli), dostawy biżuterii, dostawy sprzętu telewizyjnego, radiowego oraz telekomunikacyjnego (oprócz anten, części do aparatów, lamp elektronowych), wyrobów tytoniowych, napojów alkoholowych (powyżej 1,2%), dostawy wód toaletowych i perfum, a także sprzętu fotograficznego.

Paragon czy faktura, jak to wygląda w sklepie internetowym?

Jeśli dany sklep nie posiada kasy fiskalnej, to prowadząc sprzedaż dla osób fizycznych, możliwe jest wystawienie faktury lub też dowodu sprzedaży. W przypadku posiadania kasy fiskalnej sprzedawca powinien wystawić paragon. W sytuacji, gdy klient poprosi jednak o fakturę, przedsiębiorca ma obowiązek jej wystawienia, ale tylko i wyłącznie w terminie do 3 miesięcy od daty sprzedaży.